Wybór odpowiedniego worka do ćwiczeń
Każda osoba, która przymierza się do zakupu własnego worka treningowego staje przed niełatwym wyzwaniem. Rynek zapełniony jest produktami tego typu począwszy od tanich worków z marketu, aż po worki profesjonalne, których ceny sięgają nawet do kilkudziesięciu złotych. W poniższym artykule wskażemy jaki worek kupić, żeby mieć solidny i trwały sprzęt, a jednocześnie nie wydać na niego fortuny.
Łańcuchy
Przy zakupie worka treningowego warto zwrócić uwagę na łańcuchy i inne jego mocowania. Co do kształtu mocowań unikaj okrągłych, gdyż one znacznie obciążają taśmy mocujące, przez to zwiększają szansę zerwania tychże taśm. Lepiej wybrać mocowania trójkątne, dzięki czemu ciężar worka na taśmie będzie rozchodził się równomiernie. Co do struktury łańcucha, to poszczególne elementy powinny być zgrzewane, co znacznie zwiększa wytrzymałość. Dobrym dodatkiem jest również okrętka, która zabezpiecza przed skręcaniem się łańcuchów w trakcie treningu.
Materiał i wypełnienie
Najlepszym wyborem jest skóra naturalna, lecz w takim przypadku trzeba się liczyć z większymi kosztami. Nie każdy na ten cel chce przeznaczyć większą kwotę, także polecamy plawil. Jest to bardzo wytrzymały materiał wykorzystywany głównie do produkcji plandek, czy namiotów. W ostatnim czasie stał się najpopularniejszym materiałem do wykonania worków treningowych. Gdy zdecydujemy się na zakup worka wypełnionego, jednym z najlepszych rozwiązań będą skrawki materiałów. Należy wziąć też pod uwagę ubicie wypełniacza, gdyż ono będzie miało znaczenie na komfort treningu.
Zamykanie worka i logo
Producenci przeważnie używają do zamykania worków zamków błyskawicznych. My raczej nie polecamy takiego rozwiązania, gdyż worki ulegają uszkodzeniu przez parcie wywierane przez wypełnienie na ząbki zamka podczas treningu. Lepszym rozwiązaniem jest zamykanie sznurowane, które w razie poluźnienia zawsze możemy dociągnąć.
Mało kto zwraca uwagę na logo umieszczane na produkcie, lecz ma ono niekiedy duże znaczenie. Loga, które są haftowane na workach to nic innego jak setki dziurek, które osłabiają materiał. O wiele lepszym rozwiązaniem jest nadruk, który nie narusza w żaden sposób struktury materiału.